zdroj Pixabay

VANDROVNICE SVATÉHO MARTINA

In Ovoce, Poradna, Recepty by walsla

Svátek svatého Martina připadá na 11. listopad. U nás se slaví hlavně jako počátek zimy, protože jak známo: Martin přijíždí na bílém koni. Během listopadu nás čekají nejrůznější laskominy – peče se posvícenská husa a také martinské koláče, rohlíčky nebo podkovičky. Ochutnává se nové svatomartinské víno.

Svatomartinské rohlíčky, podkovičky, vandrovnice

Hospodyňky pekly také tradiční sladkosti, aby všem zpříjemnily začátek zimy. Vandrovnicemi bývali obdarováni učitelé, pocestní, čeládka i děti při martinské koledě. Hledáme-li ten nejlepší recept, najdeme kynuté i nekynuté, tvarohové, s kefírem i kysanou smetanou (ty jsou křupavější) … Také náplň můžeme připravit podle chuti a možností. Povidlovou z vlastních švestek, makovou, tvarohovou nebo ořechovou. Tvarohové těsto tvarohové je po upečení jemné, vláčné, nadýchané a výborně s ním ladí ořechová nádivka… a ořechy jsou zdravé.

Co budeme potřebovat
250 g měkkého tvarohu, 440 g hladké mouky, prášek do pečiva, 1 vejce, 7 lžic rozpuštěného másla a 7 lžic mléka nebo kefíru na náplň si připravíme 180 ml mléka, 250 g mletých ořechů (ze zahrádky) a 50 g cukru krystal, 1 lžíce rumu a 1 lžíce medu

Jak na to
Připravíme si náplň: mléko s cukrem přivedeme k varu, přisypeme najemno namleté ořechy a na mírném ohni mícháme do zhoustnutí. Ochutíme medem, rumem, dobře promícháme a necháme vychladnout.
A pustíme se do jednoduchého těsta: S prosátou moukou promícháme cukr a prášek do pečiva. Přidáme tvaroh, máslo, vejce a důkladně prohněteme, až vznikne hladké těsto, které necháme pod čistou utěrkou nebo potravinovou fólii asi 30 minut odpočívat. Mezitím si připravíme plech a pečící papír.
Těsto rozdělíme na 8 dílů a každý rozválíme na kruhový plát, ten rozdělíme opět na 8 trojúhelníkových dílků. Do širší části dáme náplň a smotáme do tvaru rohlíčku. Ty položíme na pečící papír a potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme v troubě předehřáté na 175 °C asi 20 až 25 minut dozlatova.
Před podáváním „čeledi a koledníkům“ posypeme moučkovým cukrem.

Ořechy

Někdo používá ořechy právě jen na pečení do nádivek či do těsta, zejména na vánoční cukroví. A možná si mnohdy ani neuvědomujeme+, kolik zdraví prospěšných látek ořechy obsahují. Měli bychom je jíst během celého roku. U nás jsou nejrozšířenější ořechy vlašské, o nichž je známo, že chrání tělo před buněčným poškozením. Mají protizánětlivé účinky, uklidňují nervy, regulují krevní tlak, snižují hladinu cholesterolu. Ochraňují srdce, preventivně působí před cévními chorobami i rakovinovým onemocněním. Obsahují vitamíny i minerály.