zdroj Pxhere

KŘENOVÉ POCHOUTKY K MASU

In Recepty, Zelenina by walsla

Na zahrádce se nám urodil krásný křen a my přemýšlíme, co s ním. Zkusme si z něj připravit vynikající pochoutku, která se bude báječně hodit pro nadcházející sváteční dny. A určitě ho využijeme. Jíst křen je možné v každém ročním období, ale teď v zimních měsících je pro nás obzvlášť prospěšný, protože si jím podpoříme naši imunitu. A domácí křen? Ten má prostě říz! A pokud jsme si na zahrádce žádný nevypěstovali, můžeme si ho jednoduše koupit.

Křenová směs k masu

Tuto křenovou směs si můžeme připravit kdykoliv. Nakládaný křen se hodí třeba k bůčku, ale i ke grilovanému masu.
Co budeme potřebovat (touto dávkou získáme asi 600 ml této dobroty):
300 g čerstvého křenu, 50 ml octa (použijeme 8 procentní), 1 lžička soli, 2 lžíce krupicového cukru, 200 ml vody a 100 ml oblíbeného oleje (například slunečnicový)
Jak na to
Dáme vařit vodu s cukrem a mezitím si oloupeme křen, nakrájíme ho na plátky a přendáme do mixéru. Přidáme k němu ocet (aby křen nezčernal), olej, sůl a promixujeme. Přilijeme už vychladlou svařenou oslazenou vodu a znovu promícháme. Konzistenci si zvolíme podle vlastní chuti – záleží na nás, jestli bude mít hladkou nebo hrubší strukturu.
Směs uložíme do skleniček – v chladničce nám vydrží alespoň měsíc. Chceme-li delší trvanlivost, pak je raději asi 10 minut sterilujeme.
V některých krajích místo svařené sladké vody míchají s křenem horký masový vývar.

Červená řepa s křenem a sladkokyselým nálevem

Tato pikantní směs červené a bílé zeleniny určitě zachutná všem, kdo ji ještě neznají. Využijeme ji k různému masu (řízky, sekaná, uzené…) a vždy si pochutnáme.
Co budeme potřebovat
600 g červené řepy, 150 g křenu a na nálev si připravíme ½ litru vody, 125 ml octa, 40 g cukru a 10 g soli
Jak na to
Omytou červenou řepu dáme vařit doměkka v osolené vodě. Pak ji oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle. Z vody, octu, cukru a soli si připravíme nálev. Křen oškrábeme a najemno nastrouháme (přidáme k němu trochu octa, aby nečernal). Pak smícháme s červenou řepou.
Směsí naplníme připravené skleničky a zalijeme vychladlým nálevem. Pokud chceme, aby nám směs vydržela delší dobu, zalíváme horkým nálevem a hned sterilujeme při 85 °C asi 15 minut.

Máme-li k dispozici křen starší nebo zakoupený v obchodě, necháme ho před zpracováním na několik hodin ponořený ve studené vodě.