zdroj Pixabay

MANDARINKY MLSALI JEN MANDARÍNI

In Ovoce, Poradna by walsla

Mandarinky – lákavé oranžové plody citrusů byly dřív určeny jen pro tak zvané „lepší lidi“. V Číně je kdysi dávno směli jíst jen mandaríni, což byli vysoce postavení feudální hodnostáři. Dnes nám je nabízejí obchody se zeleninou ve velkém množství, a můžeme si tak na nich pochutnat všichni.

Mandarinka – Mandare – mandaríni

Původ jména mandarinka není zcela jasný, možná pochází od slova „Mandare“, což je původní název ostrova Mauricius, odkud se dříve toto citrusové ovoce dováželo. Ale možná pochází z názvu země svého původu – a jejím původním domovem je Čína a Japonsko, tam je prý směly jíst jen osoby s výjimečným postavením – mandaríni.

Mandarinka obecná

Mandarinka je citrusový plod rostliny se stejným názvem: mandarinka obecná (Citrus reticulata). V Asii jsou jeho chutné plody velmi oblíbené a pěstovaly se již dávno před naším letopočtem. K nám do Evropy se mandarinka dostala dost pozdě, dovezli ji z Číny až začátkem 19. století.
Dnes se pěstuje ve vlhkých oblastech subtropů a tropů na rozsáhlých plantážích po celé zeměkouli. M. obecná je neopadavý stromek vysoký asi 4 až 5 metrů, kterému vyhovuje subtropické podnebí. Jeho tenké větvičky jsou ojediněle porostlé trny. Jejich tmavě zelené listy jsou poměrně malé a v jejich paždích vyrůstají aromatické bílé květy. Plody jsou kulovité nebo spíš zploštělé, zářivě oranžové nebo červeně oranžové barvy.

Co mandarinka obecná potřebuje

Je to rostlina teplomilná, vyhovuje jí teplota kolem 22 °C a k tomu dostatek srážek. Oproti ostatním citrusům je značně odolná vůči suchu a chladu (starší rostliny dokonce překonají i krátkodobý pokles teploty až na mínus 9 °C). Půda pro pěstování by měla být vlhká a propustná, ale nepotřebuje být ani příliš bohatá na živiny.

Mandarinka – klementinka – tangerinka

Všechny druhy mandarinek jsou z obou stran mírně zploštělé, dobře se loupou a patří do skupiny jasně oranžových citrusů s tenkou kůrou. Křížením a šlechtěním vznikly různé odrůdy. Rozdíly mezi nimi jsou minimální. Mírně se odlišují velikostí i chutí, ale vždy jsou osvěžující, lahodně sladké a příjemně voňavé.
Nejznámější jsou například:
mandarinka – je zploštělá, má jemnou chuť a velmi snadno se loupe
klementinka – je z rodiny mandarinek nejmenší, také se dobře loupe a její dílky se snadno oddělují, jejich slupka je hladká, lesklá a tmavší barvy, obvykle nemají semena
tangerinka – je z nich největší, vznikla křížením mandarinek a pomerančů, má světle oranžovou barvu, její slupka je trochu tvrdší, proto se hůř loupe; dílky drží pevněji při sobě, obsahují semena (uskladníme je raději v chladu, jinak se rychle kazí).