zdroj Pixabay

PAŘENIŠTĚ NA VÝSEV A RANOU ZELENINU

In Poradna, Zelenina by walsla

Šťastný majitel pařeniště začíná mnohem dříve s prvními výsevy než ostatní zahrádkáři. Nemusí čekat, až mu rozmrzne půda a bude možné s ní pracovat. Nebojí se chladných dnů, ani májových mrazíků. Většinou využívá pařeniště na předpěstování sadby, ale také na rychlení některých druhů rané zeleniny.

Pravidla výsevu

V pařeništi vyséváme do připraveného vlhkého substrátu. Tady je nejvhodnější řídký výsev do řádků, které by měly být od sebe vzdálené asi 10 cm, a zároveň už se snažíme dbát na vzdálenost jednotlivých rostlin. Pak je vypěstovaná sadba silná a netáhne nahoru. Řádky si vyznačujeme řádkovačem, nebo použijeme provázek, který napneme mezi 2 kolíky. Tento způsob je vhodný také pro rostliny, které v pařeništi zůstávají delší dobu a nebudou se přepichovat (jako třeba pórek).

Naopak na rostliny, které se přepichovat budou, použijeme výsev doširoka. Osivo vyséváme do hloubky cca 5 mm a dáváme pozor, abychom semínka tak zvaně neutopili. Klíčení by pak trvalo delší dobu, a navíc by bylo nerovnoměrné. Osivo mírně přitlačíme deskou a výsev pokropíme vlažnou vodou.

Každá zelenina má své nároky

Výsadbu, kterou jsme si připravili v pařeništi můžeme vysadit do zahrady, ale také ji dál v pařeništi pěstovat. Při výsevu musíme vždy vycházet z nároků jednotlivých druhů zeleniny.
Například otužilejší košťáloviny (zelí, kapusta, kedlubna…) potřebují častější větrání, zatímco teplomilné papriky či okurky jsou na chlad velmi citlivé.

Pozor na nákazu a na její šíření

Neměli bychom zapomenout na problémy, které jsou s pěstováním v pařeništi spojeny. Vlhko, teplo a hustý výsev mohou zavinit napadání krčků mladých semenáčků, vodnatění i postupné hnědnutí a černání kořenového krčku i postupné odumírání kořínků nebo celých klíčků. V některých případech hynou rostliny ještě dřív, než vzejdou, nebo ve fázi dvou až čtyř pravých listů.
Více bývají napadány rostliny s pomalým počátečním růstem. Někdy mohou být houby přenášeny a také infikovány semeny.

Opadávání rostlinek způsobuje hlavně nedostatek světla, příliš vody, ale také vysoká teplota (jak půdy, tak i vzduchu) anebo příliš upěchovaná půda. Také na substrát je třeba dát pozor – musí být čistý, vyzrálý, nesmí obsahovat příliš dusíku.
Vyplatí se ošetřit výsev kombinovaným fungicidním přípravkem. Ten by měl zaručovat hubení půdních a listových chorob v zelenině (okurky, salát, košťáloviny…) i v okrasných rostlinách a zároveň působit i jako preventivní léčivo.