KOMPOSTOVÁNÍ V BYTĚ? JDE TO I BEZ ZÁPACHU!

In Poradna by Tomáš Walter

Slupky z ovoce a zeleniny, vaječné skořápky nebo kávová sedlina. Takový odpad vzniká dnes a denně v každé domácnosti a všechen zpravidla končí v odpadkovém koši. Jen málokdo přitom ví, že kuchyňský odpad lze zužitkovat mnohem efektivněji – stačí si pořídit domácí kompostér, který rostlinné zbytky přemění na výživné hnojivo.

Mějte kdykoliv po ruce přírodní hnojivo

Doby, kdy se dalo kompostovat pouze na zahradě, jsou již nenávratně pryč. Moderní a designové domácí kompostéry, jejichž nabídku najdete například na Heurece, hravě zredukují obsah odpadkového koše a jako vedlejší produkt vytvoří kvalitní a výživné hnojivo. To využijete například při přesazování pokojových rostlin, ale také při pěstování bylinek, ovoce a zeleniny na zahrádce či na balkoně.
Kompostování v bytě či na balkoně se stalo velkým hitem všude na světě. A není to ani příliš složité, nejenže tím přispějeme k likvidování odpadu, který jsme v domácnosti vytvořili, ale navíc získáme velmi cenné kvalitní hnojivo pro naše rostliny.

Energetická bomba pro rostliny

A jak si domácí kompostér představit? Zpravidla se jedná o dvou až třípatrovou nádobu, v jejíž dolní části je umístěna výpusť s kohoutkem pro přebytečnou tekutinu obsaženou v biologickém odpadu. Ta obsahuje celou řadu enzymů a minerálů, jako je vápník a hořčík, a využijeme ji jako tekuté hnojivo. Protože v koncentrovaném stavu byste rostlinám spálili kořeny, používá se naředěná v poměru 1 : 10. A na rostliny působí jako energetická bomba.

Žížaly zredukují kuchyňský odpad až o šestinu

Zatímco u zahradního kompostu čekáte na jeho vyzrání dlouhé měsíce, ne-li roky, domácí kompostér zvládne přeměnit odpad na humus už za tři měsíce, a to zejména díky různým urychlovačům. U vermikompostéru takovou úlohu zastávají kalifornské žížaly, které přeměňují rostlinné zbytky na velmi kvalitní organické hnojivo. Půl kilogramu žížal efektivně zpracuje až 250 gramů odpadu denně.

Co patří do domácího kompostéru

V zásadě jsou ke kompostování vhodné organické odpady všeho druhu – zbytky ovoce a zeleniny, kávová sedlina a vylouhované čajové sáčky, vaječné skořápky, suché pečivo, popel ze dřeva či papírové utěrky a kapesníky. V menší míře lze do domácího kompostéru vložit také slupky z tropického ovoce, naopak maso, kosti a pecky z ovoce do kompostu nepatří. A co zbytky vařených jídel? V malém množství kompostu neuškodí, zvlášť pokud je pečlivě smícháte s větším množstvím suchého odpadního materiálu.

A co zápach?

Domácí kompostér lze umístit přímo do kuchyně nebo kamkoliv do interiéru, kde se teplota pohybuje okolo 20 °C. V létě dejte pozor, aby nebyl na přímém slunci a okolní teplota nepřesáhla 35 °C, případnému vysychání zabráníte vodou v rozprašovači. Při správné péči tak kompostér funguje celoročně a nemusíte se bát ani toho, že by zapáchal.

Jaký vermikompostér je pro vás ten pravý? Seřaďte si žebříček nejlepších i na Heureka.sk