autor B. Murch

LAPACHO JE STROM, KŮRA I ČAJ

In Bylinky, Poradna, Recepty by walsla

V daleké Jižní Americe roste na území Inků strom. Účinky jeho červené kůry znali a využívali již před mnoha staletími původní jihoameričtí obyvatelé. Čaj, který z něj připravovali, jim pomáhal s mnoha zdravotními problémy. Jeho jméno je lapacho.

Červený strom lapacho

Lapacho, čteme [lapačo], je krásný vysoký stálezelený strom s červenou kůrou a červenými květy. Má mnoho názvů, říká se mu například strom života, anebo mravenčí strom, (protože ti si v odumřelých částech kmene budují své kolonie).
Roste v deštných pralesích na části území Jižní Ameriky, najdeme ho na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi či Argentiny. Dožívá se stáří až 700 let. V této oblasti roste mnoho příbuzných druhů, ale zdravotně prospěšný čaj se získává pouze z některých. U nás v Evropě se lapacho pěstuje jenom jako pokojová rostlina.

Červená kůra lapacho

Z některých odrůd této stálezelené dřeviny se odpradávna získává blahodárná červená kůra – lapacho. Musí se odebírat velmi opatrně, aby sběr nepoškodil vitalitu stromu.
Právě tato kůra je blahodárná, obsahuje prospěné látky a využívá se pro léčebné účely.

Červený čaj lapacho

Lapacho nebo také “čaj Inků” se říká léčivému čaji získávaného z vnitřní kůry stromu. Původní obyvatelé Ameriky jej pijí po tisíce let, ale starý kontinent jej objevil teprve nedávno. U nás se s ním teprve začínáme seznamovat.

Čaj má specifickou chuť a intenzivní načervenalou barvu. Doporučuje se pít jej po dobu 4 týdnů (denně asi 1 litr) a pak je třeba dodržet několikadenní pauzu. Těhotné ženy by ho pít neměly. Lapachem lze ovšem i potírat kůži a v tom případě neplatí žádné omezení.
Lapacho neobsahuje kofein, je bohatý na vitamíny (C, B, A) a minerály (např. železo, vápník, draslík, hořčík, mangan, jód, bor…).

Pití a příprava čaje

Na přípravu čaje existuje mnoho unikátních způsobů – v každém jihoamerickém regionu mají svůj vlastní recept.
Na základní recept potřebujeme 2 lžičky kůry lapacho a 1 litr vařicí vody – vaříme je na mírném ohni po dobu 5 až 10 minut. Necháme louhovat asi 20 až 30 minut. Pijeme teplý nebo studený, Vydrží svěží několik dnů, můžeme ho mít i v chladničce.

Co nám lapacho nabízí

Je toho skutečně hodně, proč bychom mohli lapacho vyzkoušet.

  • Pomáhá léčit a působí i preventivně při nejrůznějších chorobách, např. proti artritidě, diabetu, astmatu, infekcích močového měchýře, střením potížím, rakovině a dalším chorobám.
  • Co se týká nádorových onemocnění působí lapacho pozitivně po chemoterapii nebo po delším užívání psychofarmak.
  • Užívá se také k léčbě nejrůznějších druhů onemocnění, jako je doléčování borreliózy a mononukleózy, při alergiích a zánětech, ale rovněž u diabetů, některých onemocnění jater, Hodgkinova nemoc, Parkinsonova choroba.
  • Podporuje krvetvorbu, má detoxikační účinky, snižuje nežádoucí působení užívaných léků.
  • Výrazně posiluje imunitní systém a funguje jako přírodní antibiotikum proti zánětům, plísním a virovým či bakteriálním nákazám.
  • Pomáhá proti chronickým nemocem autoimunitního rázu.
  • Zmírňuje příznaky chřipky, nachlazení, horečky, dušnosti.
  • Dokáže tlumit bolest i hojit rány, zklidňuje popáleniny, podráždění pokožky i kvasinkové infekce.
  • Zpomaluje stárnutí, pomáhá udržovat životní energii a zdraví.