zdroj Pixabay

ČERSTVÝ ŠPENÁT ZE ZAHRÁDKY

In Poradna, Zelenina by walsla

Špenát je známá zelenina plná vitamínů, která obohatí náš jídelníček a pochutnáme si na něm určitě stejně jako kreslený Pepek Námořník. Pravdou je, že jsme si dříve zvykli používat špenátový protlak, dnes však si spíše koupíme špenát čerstvý nebo zamražený. Každopádně je to zelenina našemu zdraví velmi prospěšná.

Špenát setý

Špenát setý (Spinacia oleracea) je jednoletá listová zelenina, která pochází pravděpodobně z Persie, odtud se dostal do Afriky a pak začátkem 12. století se už rychle šířil i po Evropě. První recepty jsou dochovány v kuchařské knize z roku 1390.
Nejčastěji se podává k pečenému vepřovému masu s bramborovým knedlíkem. Vynikající je ke v kuřecí roládě, špenát s těstovinami, s lososem, špenátová polévka…

Nenáročný špenát na zahrádce

Špenátu se daří jak v řádcích, tak i na široko po celém záhonu. Vyséváme na jaře (vegetační doba je 52 dní). Pro podzimní sklizeň se sije koncem léta (v. doba je 65 dní), anebo vyséváme odrůdy určené pro jarní sklizeň až na podzim (v. doba 240 dní). Vysejeme, mírně přehrábneme a udusáme. Semínka by měla být zaseta na mělko, jen do hloubky, jak jsou sama velká.
Vyžaduje půdu středně výživnou, mírně zásaditou, nejlépe hlinitopísčitou, která dostatečně zadrží vodu. Čím lepší bude půda, tím budou i listy špenátu větší, dužnatější, jemnější a chutnější. Nesnáší suché a překyselené půdy ani větrná stanoviště.
Potřebuje pravidelnou přiměřenou zálivku. Během pěstování nepřihnojujeme.
Špenát se pěstuje poměrně hodně, široká je také nabídka odrůd. Jsou to například Monores matador, Lorelay Winterriesen, Clarinet F1, Harp F1, Emilia F1 nebo Trumpet F1. Poslední dobou jsou populární tzv. novozélandský špenát (s dlouhými listy, které se sklízejí postupně během celé sezóny). Zajímavá je trvalka tzv. anglický špenát, který vzhledem připomíná šťovík a sklízet se z něj může i několik let. Oblíbeným běžným špenátem je tzv. Baby špenát s malými mladými a velmi jemnými lístky.

Zdraví – vitamíny – minerály

Špenát je vynikajícím zdrojem vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek. Obsahuje například:

  • důležité karotenoidy
  • vitamín C (antioxidant, zvyšuje imunitu, podporuje zdravou pokožku…)
  • vitamín K (důležitý pro srážení krve)
  • vitamín B – kyselina listová (nezbytná pro těhotné ženy, důležitá pro správnou funkci buněk, růst tkání apod.)
  • železo (pomáhá vytvářet hemoglobin, který přivádí kyslík do tkání celého těla)
  • vápník (minerál je nepostradatelný pro zdraví kostí a pro náš nervový systém, srdce a svaly…)