autor MW

MOCHYNĚ PERUÁNSKÁ CHUTNÁ SKVĚLE

In Ovoce, Poradna by walsla

U nás často pěstovaná okrasná mochyně s oranžovými lampionky zdobícími podzimní zahrady a pak i suchá aranžmá má blízkou vzdálenou příbuznou. Jedná se o rostlinu pocházející z daleké Jižní Ameriky: jedlou mochyni peruánskou.

Mochyně peruánská

Mochyně peruánská (Physalis peruviana) je jednoletá rostlina, která patří do čeledi lilkovitých. Pochází z Jižní Ameriky, kde je přirozeně rozšířena od Kolumbie a Venezuely až po Chile a Bolívii. Zplaněle však roste především v subtropických a tropických oblastech téměř celého světa.
Rostliny kvetou v noci, jejich květ je hnědožlutý. Po odkvětu vytvářejí ve žlutooranžovém srostlém kalichu (lampiónku) jednu bobuli velikosti velké třešně. Tyto jedlé plody jsou žluté až oranžové s průměrem od 1 do 2 cm – říká se jim třešně Inků.

Pěstování mochyně peruánské

Sazenice mochyně si předpěstujeme podobně jako rajčata. Na jaře v únoru až v březnu vysejeme osivo, staráte se o sazeničky a v květnu po zmrzlých mužích je vysadíme na záhon. Je však také možné vyzkoušet i zakořeňování vrcholových řízků.

Má ráda plné slunce, lehkou a výživnou humózní půdu a vyžaduje střední vlhkost. Mochyně dosahuje do výšky od 60 až do 120 cm, proto ji postupně vyvazujeme ke kolíku.
Na rostlině může dorůst až 60 – 70 plodů. Plody se pak sklízejí v období od září do října. Otrhávají se postupně v plné zralosti i s kalichem, když se jeho barva mění ze světle zelené do žlutohnědé, kalich zasychá a puká. Pokud před příchodem mrazů otrháme plody ještě nedozrálé, nemusíme se bát, neboť v teple plně dozrají, aniž by ztratily chuť.
V nízké teplotě (například v chladničce) vydrží i několik měsíců, navíc jsou velmi dekorativní.

Zdravé, chutné šťavnaté bobule

Bobule jsou velmi šťavnaté, voní po ananasu a chutnají sladkokysele, s jemnou jahodovou příchutí. Jedí se oloupané, čerstvé, nejčastěji v ovocných salátech, jako ozdoba na dortech a zákuscích, v cukrovinkách nebo namáčené v horké čokoládě. Výborná je z nich také marmeláda, kompot, rosol nebo želé. Jsou vhodné i k sušení.

Plody mochyně peruánské jsou velmi šťavnaté a mají vysoký obsah vitamínů A a C (dokonce více než citron). Jsou bohatým zdrojem beta-karotenu, fosforu a bílkovin.
Působí močopudně a zlepšují látkovou výměnu, pomáhají při onemocnění ledvin a močových cest. Snižují hladinu cholesterolu v krvi. Do koupelí při revmatismu se přidává i nať a kalichy.

Pokud jsme si nevypěstovali vlastní zásobu chutných plodů, můžeme si je koupit v obchodě – i ta chutnají úžasně.