CHUŤ CITRONOVÉ MÁTY

In Bylinky, Okrasná zahrada, Poradna, Recepty by walsla

Tato mrazuvzdorná medonosná bylinná trvalka, tvoří menší keříky tmavě zelené barvy. Její lesklé hladké listy mívají na okrajích fialový až načervenalý odstín. Jsou to tedy rostliny nejen léčivé, ale i okrasné. Už odpradávna patří mezi nejznámější léčivky.

Vytrvalá aromatická máta

Máta citronová se pěstuje téměř po celém světě. Je oblíbená pro své nezaměnitelné aroma i pro své široké využití v kuchyni i v léčitelství. Byla s oblibou užívaná už ve starověku. Květenství máty citrónové připomíná malé klásky, které chutnají jako mentolky.

Kdy sklízíme citronovou mátu

Protože mátu citronovou lze pěstovat na záhoncích i na parapetech, můžeme ji sklízet celoročně. Nejčastěji využíváme listy, jsou vhodné ke sklizni, když mají vínově červený okraj. Když je promneme mezi prsty ucítíme příjemné svěží citronové aroma. Sběr hladkých lesklých listů je nejlepší před polednem, v té době má totiž máta nejsilnější účinky. Mátu zpracováváme nejlépe čerstvou, ale můžeme ji uchovat v mrazničce nebo je sušit. Pak sušené listy skladujeme v dobře uzavíratelných nádobách, aby nám jejich vůně nevyprchala.

Máta citronová – využití v kuchyni

Máta s citrónovým aroma je vynikající na přípravu letních koktejlů nebo ledového čaje.

Ledový čaj – jak na to

Do konvičky si natrháme několik lístků máty citronové a zalijeme horkou vodou. Necháme 10 až 15 minut louhovat, pak ochutíme medem a ještě citronem. Pijeme jej teplý nebo horký, anebo jej dáme do ledničky a pochutnáme si na osvětujícím ledovém čaji.

Jednoduchý dezert – jak na to

Do vhodných skleniček dáme 2 až 3 lžíce zakysané smetany, posypeme drobným ovocem ze zahrádky, přistrouháme trochu hořké čokolády a ozdobíme lístky citronové máty. Tento osvěžující dezert si necháme také vychladit v chladničce.

Letní nealkoholické mojito – jak na to

Je to jednoduchý míchaný nápoj, který osvěží velké i malé návštěvníky. Na dno hmoždíře položíme lístky citronové máty, plátek limetky a lžíci přírodního třtinového cukru. Vše rozdrtíme, aby se chutě všech ingrediencí dobře propojily. Nalijeme do skleničky, přidáme kostky ledu a zalijeme perlivou vodou. Ozdobíme ještě plátkem limetky a dvěma lístky citronové máty.